Skip to content

Magazyn architektoniczny : Wywiad: William Hunter omawia sporną urbanizację w Dharavi

3 miesiące ago

224 words

Dharavi Slum, Mumbai, Indie; .
Gynna Millan; Dzięki uprzejmości Flickr User Development Planning Unit University College London.
Używane w ramach Creative Commons Dharavi – największego slumsu w Azji o wartości miliona, o średniej gęstości 18 000 mieszkańców na akr – znajduje się w gorącej debacie między jego mieszkańcami, rządem i prywatnymi inwestorami, ponieważ znajduje się na jednych z najgorętszych nieruchomości w Indiach w Bombaju.
Podczas gdy rząd zmaga się z rozwiązaniami dotyczącymi skutecznego demontażu nisko położonego slumsu i przeniesienia swoich mieszkańców do typologii wysokiego podium, inwestorskie podejście do zysków postawiło mieszkańców na obronę, czyniąc Dharaviego doskonałym burza zakwestionowanej urbanistyki , jak opisuje architekt, urbanista i pisarz William Hunter, w związku z czym chcielibyśmy skierować cię na rozmowę Andrew Wada z Polis, w której omówiono trudną sytuację Dharaviego i motywację Huntera.
s Nowa książka, Contested Urbanism in Dharavi: Pisma i projekty dla odpornego miasta Przeczytaj cały wywiad tutaj i przeczytaj podsumowanie sytuacji Dharaviego tutaj: Dharavi Slum, Mumbai, Indie;.
Gynna Millan, Dzięki uprzejmości użytkownika Flickr Development Planning Unit University College London, używany na licencji Creative Commons Dharavi Slum, Mumbai, Indie ;.
Gynna Millan, dzięki uprzejmości Flickr User Development Planning Unit University College London.
[patrz też: feroplex, promostal, produkcja cementu ]

Powiązane tematy z artykułem: feroplex produkcja cementu promostal