Skip to content

Budownictwo i architektura : AIA 2013: Citizen Architect

3 miesiące ago

574 words

Cameron Sinclair na Konwencji Krajowej AIA 2013 w Denver.
Blogu.
Kiedy budujesz piękny budynek, ludzie go uwielbiają.
A najbardziej zrównoważonym budynkiem na świecie jest ten, który jest kochany.
– Cameron Sinclair, współzałożyciel Architecture for HumanityCameron Sinclair jest człowiekiem, który podtrzymuje swoją pasję pomagania w ulepszaniu świata, jeden projekt na raz, poprzez wykorzystanie wykwalifikowanego entuzjazmu podobnie myślących architektów z całego świata.
Odkąd założył w 1999 roku swoją organizację non-profit wraz z Kate Stohr, Sinclair i jego interdyscyplinarne zespoły architektów obywatelskich zapewniły schronienie ponad dwóm milionom ludzi na całym świecie.
Pod jego kierownictwem zakaźna mantra Architecture for Humanity zainspirowała tysiące ludzi do przyłączenia się do jej sprawy co roku, pozwalając organizacji na ekspansję w niewiarygodnym tempie i stanie się wzorcem projektu interesu publicznego.
Biorąc to pod uwagę, nie jest zaskoczeniem, że Sinclair został wybrany na głównego mówcę drugiego dnia Konwencji Narodów Zjednoczonych AIA 2013.
W swoim przemówieniu kontynuował rozmowę z wczorajszej inauguracyjnej prezentacji, w której założyciel firmy TOMS Blake Mycoskie podzielił się swoją historią sukcesu – robiąc dobrze, robiąc dobrze ,.
Sinclair nalegał, aby architekci utrzymali prawdziwą wartość swojego zawodu.
Dowiedz się, co Cameron Sinclair uważa za prawdziwą wartość architektów po przerwie.
Cameron Sinclair na Konwencji Krajowej AIA 2013 w Denver.
Zaczynając od wizerunku urzeczonej, post-superstormowej piaszczystej linii brzegowej w New Jersey, Sinclair zapytał publiczność: Co widzisz.
Dość często, kiedy jesteś w obszarze, który został dotknięty klęską żywiołową, po konflikcie, lub jest pośród nędzy systemowego ubóstwa, ludzie widzą rozpacz […], ale kiedy architekci tam idą, widzą możliwość zmiany, widzą szansę na wskrzeszenie wspólnoty.
Jest to wartość, którą mamy [architekci], która może prawdziwie przekształcić naród i przekształcić zawód.
Maria Auxiliadora School / Architecture for Humanity Od zdrowia i bezpieczeństwa po elastyczność i dziedzictwo, projektowanie oparte na humanitarności ma wartość, aby zapewnić społecznościom – we wszystkich skalach – zrównoważony rozwój społeczny, gospodarczy i środowiskowy.
Aby to zrobić, Architecture for Humanity utworzył lokalne rozdziały w społecznościach potrzebujących na całym świecie, które oferują wiedzę techniczną i profesjonalne usługi projektowe na poziomie gruntu.
Zamiast importować wykwalifikowane trudy i towary w obszar konfliktu, namiętni członkowie każdego rozdziału edukują, szkolą i upoważniają lokalnych mieszkańców i przywódców do prowadzenia odbudowy lub zmiany w swoich społecznościach.
Wykracza to poza tymczasową pomoc udzielaną przez pierwszego respondenta i zapewnia każdej społeczności siłę i narzędzia, których potrzebują, aby na zawsze zmienić świat.
Homeless World Cup Legacy Center / Architecture For Humanity Jak opisał Sinclair: To, co sprawia, że architektura jest naprawdę niesamowita, to nie tylko projektujemy rozwiązania, ale je budujemy.
A kiedy tworzysz rozwiązanie, dla społeczności jest to transformujące.
Możesz obejrzeć pełny wykład z drugiego dnia AIA National Convention w Denver, tutaj.
Jeśli chcesz zobaczyć mowę Sinclaira, szybko przewiń do 1:20.
Inni zwolennicy społeczni uhonorowani w drugiej prezentacji kluczowej to pionier praw obywatelskich, pracownik służby publicznej i wielokrotnie nagradzany architekt Harvey B.
Gantt, FAIA z Whitney Young Jr.
Award; praktykujący, autor i sławny pedagog Robert Greenstreet, Intl.
Assoc.
AIA z 2013 AIA / ACSA Topaz Medalion za doskonałość w edukacji architektonicznej; oraz nagrodzony w 2013 roku projekt Latrobe Prize:.
The City of 7 Billion..
[patrz też: castorama żory, styropak, zawidawie ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama żory styropak zawidawie