Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – Park of Levante Master Plan / K / R Architects

3 miesiące ago

535 words

Dzięki uprzejmości VUW K / R Architects, ogłosiła niedawno, że firma ukończyła główny plan dla 100-hektarowego (40-hektarowego) Parque de Levante w Murcji w Hiszpanii.
Plan, który na nowo definiuje koncepcję muzeum-parku, bada związek sztuki i kultury jako generatora kreatywności i edukacji, a także dynamiki gospodarczej i turystyki.
Park będzie służył regionowi śródziemnomorskiemu jako główny cel artystyczny.
K / R niedawno przedstawił plan generalny w City Hall w Murcji.
Po przerwie pojawiają się dodatkowe obrazy i opisowy tekst.
Obecnie park zajmuje ogromną działkę wzdłuż rzeki Segura, w odległości spaceru od historycznego centrum miasta.
Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada teren jako zrównoważone i różnorodne biologicznie skansen.
największy w Hiszpanii i jeden z największych na świecie.
poświęcony rozległym lądowym instalacjom artystycznym i kampusowi o powierzchni 485 000 metrów kwadratowych (45 000 metrów kwadratowych) dla nowego Muzeum Sztuki, Wzornictwa i Środowiska.
Misją muzeum będzie wspieranie i rozwój instalacji na wolnym powietrzu poprzez zbieranie, konserwowanie i wystawianie dzieł artystów i projektantów zajmujących się środowiskiem naturalnym w nowy i innowacyjny sposób.
Projekt kampusu muzealnego i jego budynków zostanie określony przez konkurs architektoniczny, który zostanie zainicjowany jeszcze w tym roku.
Dzięki uprzejmości projektu VUW K / R przeplatają się różnorodne elementy krajobrazu z udogodnieniami obywatelskimi w całym obiekcie, w tym długa na 1,8 km (1,9 kilometra) promenada, która wije się przez gaje istniejących drzew cytrusowych i nowe nasadzenia.
Promenada połączy wschodnią i zachodnią część obszaru poprzez most lądowy, który obejmuje istniejącą jezdnię.
Według Johna Keenena, głównego projektanta K / R w projekcie, most lądowy zapewnia rzeźbiarską obecność, która jednoczy park, łącząc dwie wschodnie i zachodnie połówki terenu, jednocześnie zapewniając podniesiony widok historycznej tkanki miejskiej i krajobraz obszarów peryferyjnych.
Dzięki uprzejmości VUW Plan zagospodarowania przestrzennego zawiera również propozycje dotyczące odnowienia brzegów rzeki Segura, centrum żywności i rolnictwa, miejsce wydarzeń na duże zgromadzenia, takie jak coroczne.
La Feria.
festiwal i program rezydencji artystów, żeby wymienić tylko kilka.
Oprócz wsparcia ze strony Murcji, grupa osób prywatnych i firm prowadzonych przez Fundación Gabarrón utworzyła Murcia Futuro, fundację, która zapewni wsparcie dla projektu.
Misją Murcji Futuro będzie także przyciąganie darowizn prywatnych dzieł i promowanie krajobrazu parku jako płótna artysty .
Park oferuje w szczególności współczesnym artystom i projektantom możliwość realizacji swoich wizji w skali niedostępnej gdzie indziej.
Dzięki uprzejmości VUW Terence Riley, który założył K / R z Keenenem, opracowuje program architektoniczny dla Muzeum Sztuki, Designu i Środowiska, a także doradza Fundacji w zakresie strategii rozwoju kolekcji i promowania parku jako miejsca aktywności artystycznej .
Riley był głównym kuratorem Philipa Johnsona ds.
Architektury i projektowania w Museum of Modern Art w Nowym Jorku od 1991 do 2004 roku.
Według Riley, instytucja i krajobraz mają z czasem rosnąć razem.
Nawet teraz, na najwcześniejszych etapach, muzeum ma wartość, którą ma niewiele innych muzeów.
akrów i akrów przestrzeni w odległości spaceru od zabytkowego centrum miasta..
Plan strony
[więcej w: wentylatory parapety z kamieniaowe, parapety z kamieniaówki ceramiczne, parapety z kamienia ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama żory chemifarb parapety z kamienia